Ecuavision II. cast

25. září 2005 v 23:05
Nechybí ani reklamy na mléko, což připomíná staré české časy a reklamy ve znění: "Mléko, mléko, mléko, no přece mléko".
Také jsme tu zjistili, že by se bez VISA karty dvojici perspektivních bělochů nenarodilo dítě.
Hlavním hitem dnešních dnů je však "El Gran Hermano del Pacifico", myslím, že polygloti již vědí, o čem budou nadcházející řádky. Ano, jedná se o "Velkého bratra". "Gran Hermano" je reality show nejen pro Ekvádorce. V megavile se nacházejí dohromady tři národnosti: Ekvádorci, Peruánci a Čilané. Pro soutěžící se hlasuje pomocí sms a soutěž, díky její nadnárodní účasti, se stává nejen soutěží o toho, kdo ve vile zůstane, ale pochopitelně, že jednotlivé národy hlasují zejména pro své zástupce. RTS vysílá podpůrné reklamy pro Ekvádorské reprezentanty. Překvapující, na zdejší katolické poměry, je například to, že v úzkém výběru 6 pozůstalých, jsou dva homosexuálové. Jinak ve vile probíhá mnoho vyšroubovaných emocionálních situací a nějaké pseudosoutěže v podobě boxování soutěžících v ringu - kdo je K.O. jde do bazénu apod. Intimní chvíle jsou také přehnaně zvýrazněny a hrány na kamery. Soutěžící se většinou "muchlují" pod peřinou, celou dobu jsou však oblečení.
Po dvě odpoledne jsme byli svědky neuvěřitelných talk show - Caso cerrado (uzavřený případ) a Dra. Laura (čeho je doktorkou, nevíme). Obě show řeší pravidelně buď rodinné nebo jiné spory. Každá ze show má svou moderátorku, která nejen moderuje, ale je zároveň soudkyní daného sporu. Emoce mají v obou případech zelenou ale tu nejzelenější. V pořadech křičí jak účastníci sporu tak publikum, které se přiklání k jedné nebo druhé straně. Často se brečí, mluví jeden přes druhého, místo sprostých se slov je slyšet pípání a zcela běžné je i fyzické napadání, kvůli němuž jsou ve studiu vždy přítomni bodyguardi, kteří zabraňují nejhoršímu. Ve zvláště vyhroceném okamžiku je slyšet pouze šílený řev a vidět změť mlátících se postav a ochranku, jak od sebe trhá jednotlivé aktéry - matku od dcery, muže od ženy, ženu od milenky, tchýni od snachy apod. Na konci pořadu se moderátorka-soudkyně přikloní na jednu stranu, někdy použije usvědčující materiál v podobě záběrů skryté kamery a případ uzavře. Nespokojené aktéry křičící, brečící a mlátící vyvede ze studia již zmíněná ochranka. Jediný vzdáleně podobný pořad v naší televizi by byla asi "Pošta pro tebe", ale co se emocí týče, byl by to spíš večerníček pro nejmenší.
K fotbalové mánii je ještě třeba dodat, že tu kontinuálně běží reklama na MS 2006 v Německu a velký prostor tu mají například výhry domácího mužstva. Byli jsme svědky výhry domácího týmu nad Bolívií, kdy byly neustále vysílány záběry jásajících fanoušků na ulici. Velikou atrakcí pro televizní kamery byli k jásání se připojivší turisti, na kterých komentátor pouličních oslav vyzdvihoval skutečnost, že i turisté fandí Ekvádoru.
Opět musíme konfrontovat TV Nova, protože zde jsme díky pořadu "Cronica roja" (červená kronika), svědky mnohem brutálnějších záběrů. Nehody, vraždy, sebevraždy, úmrtí v důsledku vážné nemoci atd. tu mají ve zprávách minimálně 15-ti minutový prostor. Šokující jsou například záběry mrtvých těl nebo těžce raněných při dopravních nehodách. Viděli jsme například reportáž o 3-leté holčičce, která se během spánku udusila žvýkačkou. Záběry ukazovaly truchlící rodiče oblékající jejich mrtvé dítě. Po podobných reportážích v Ekvádorské televizi většinou nechybí ponaučení, že takové situace by nemusely nastat kdyby…
Poučování je tu běžným jevem. Zprávy podporují prezidenta a ministerstva a vše, co pro národ dělají. Na obrazovce je vidět projevy mužů v uniformách, kteří občany o čemsi poučují. Hodně častým tématem jsou zabavené drogy. Prezentuje se zejména tučný úlovek, který policie dokázala zabavit a následně je ukazováno pálení drog. Poté následuje poučení. Drogy sem většinou putují z Kolumbie. Viděli jsme také reportáž, kdy policie zatkla muže, kteří převáželi velké množství drog na rybářské lodi a ještě před jejich odsouzením odvysílali jejich podoby, celá jména a skoro i jejich adresy.
21.9.2005
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Phildos Phildos | E-mail | 26. září 2005 v 18:09 | Reagovat

:)))SUPER!!! Začínám shánět nějakého českého providera, který mi do obýváku přinese Amazonku nebo RTSku, abych vypadl z podzimní cílené manipulace českého El Brothera a jeho Primácké odnože:) Juan Claudio el Damo sice není zrovna můj koník, ale Riskuj s dortama musí být super! Už vidím nějakýho drsnýho intelektuála s pěti titulama, jak mu rozmajzneš dortík na brejle:)Taky reklamy musí být super (más que ver!:)... prostě není co řešit, JEDU!:)

P.S. díky za uvádění data, jen si říkám, proč vaše články komentuju jenom já? to nemá nikdo z vašich (našich) kamarádů co dodat? mějte se, gracias

2 memík memík | E-mail | 29. září 2005 v 11:46 | Reagovat

ja jsem si netroufala komentovat clanky sveho syna, aby nemel kecy, jsou samozrejme uzasne

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama