Cotopaxí (5897mnm) – vzhůru na vrchol!

22. ledna 2006 v 19:40
Cotopaxí (5897mnm) - vzhůru na vrchol!
Po projíždění kolem vulkánu, po jeho sjezdu na kole a s touhou vylézt až na vrchol jsme se k tomu konečně odhodlali. Problémem odhodlání se k výstupu byla mimo dostatečné aklimatizace také nejistota z povahy výstupové cesty a zda je třeba jít s průvodcem. Průvodcovství v horách je pro Ekvádorce dobrý kšeft. Za výstup na Cotopaxí si cestovky účtují cca 150 USD na osobu. Během našeho pobytu jsme stále sondovali, jak je výstup náročný a co je k němu potřeba. Většina znalých nám řekla, že pro výstup je nejdůležitější aklimatizace a že cesta k vrcholu je v podstatě prošlapaným chodníčkem. Také nebylo jednoduché spolčit se s někým, kdo s námi bude chtít jít na vrchol jen tak pro potěšení z výstupu a z hor a ne pro peníze. Přes náš blog se na nás napojila skupina severomoravských ogarů, zkušených Kilimanžárníků s ještě zkušenějším Himalájcem, kteří s námi nakonec i vyšli.
Příprava na výstup vyžaduje obstarání si dobrého vybavení typu mačky, cepín, lano, karabiny apod.v půjčovně v Quitu. Přesun pod vrchol provádíme za pomocí pronajatého Chevroletu z roku raz dva a s ním šplháme až na parkoviště ve výšce 4500mnm. Cesta na parkoviště není pro auto úplně snadná, spousta výmolů, těžké rozjíždění se na rychlostní stupeň jedna apod. Čtyři dny před naším výstupem pršelo, což také přispělo ke zhoršení přístupového terénu. Počasí nám na optimismu moc nepřidává, prší a krajina je zahalená v mlze. Z parkoviště šplháme ještě 300 výškových metrů k horské chatě José Ribas, kde se koncentrují adepti na dosažení vrcholu.
Chata svým interiérem zaráží zkušené horaly, kteří nemohou uvěřit, že v nadmořské výšce 4800mnm je možné natrefit na takové pohodlí. Pojme až 70 lidí, dá se tam vařit na plynových sporácích, nechybí ani telefonní automat a možnost koupit si úplně základní občerstvení. Přespává se na patrových postelích až o třech patrech. Spát se vzhledem k výstupu chodí nejpozději kolem 8. hodiny večerní. Budíček pro horolezce je ve 23:00, kdy se všichni, co se chystají pokořit vrhol, začínají rozespale soukat do svých TEXových svršků. Poté se dole v jídelně popíjí čaj, zakousne se něco lehčího a hurá vzhůru.
Usínání s pocitem, že za čtyři hodiny musíte vyrazit do studené noci a představa, že do toho může pršet nebo později sněžit, není zrovna nejlehčí. Do toho se vám chatou courají lezci s čelovkama a každou chvíli vás někdo oslňuje ostrým paprskem světla. Ležíte v místnosti s dalšími dvaceti lidmi, a tak se koncentrují různé výkřiky ze spánku a jiné zvuky. Ještě večer si dáváme nějaký prášek pro snížení očního tlaku ozkoušený pro problémy při vysoké nadmořské výšce. Jeho menší nevýhodou je odvodňování těla a tedy následná močopudnost. Chvíli před budíčkem už se to nedá vydržet a musíme ven z chaty na záchod. Počasí venku se překvapivě umoudřilo. Stojíme rozespalí před chatou zaraženi krásou noční oblohy a výhledem do noční krajiny. Jsme o něco veselejší a podobně jsou i naši kamarádi. Chata již začíná pomalu ožívat. Čekáme, kterou cestou se vydává většina šplhavců a radíme se s nimi o úskalích, která nás mohou potkat na cestě. V 0:30 opouštíme chatu a směřujeme k vrcholu. Na cestu nám "mává" lobo de páramo - andský vlk, který vypadá jako větší liška a chodí si k chatě sehnat něco k snědku. Po 15 minutách nasazujeme mačky a zapojujeme se do proudu světýlek, která lemují výstupovou cestu. Noční obloha je fascinující, vidíme padat meteority, jednotlivá souhvězdí jsou pro znalce dobře rozpoznatelná, mezi nimi se ukazuje i Jižní kříž, který je tu nejlépe viditelný kolem 2. hodiny noční. Někde v dálce do tmy proniká světlo hlavního města, vidět jsou i obrysy blízkých vulkánů. Luna nasvěcuje ledovec Cotopaxí. Zkrátka jedinečná noční podívaná!
Výškové metry přibývají velmi pomalu, svah je poměrně kolmý. Neustále se míjíme s jinými skupinkami, které jdou s průvodci navázaní již od samého počátku výstupu. Ztrácíme jednoho člena výpravy, který je donucen vrátit se pro nevolnost zpět do chaty. Příliš mnoho míst, kde se dá při výstupu vydechnout, není. Svah je kolmý téměř až na samotný vrchol, to společně s překonáváním nadmořské výšky dělá Cotopaxí težkým. Teplota klesá, ale zdá se, že je pouze kolem 10 pod nulou - zlatý rovník. Někomu se chce spát, jiného bolí hlava, ale jdeme stabilním tempem bez výrazných potíží. Neustále se nám zdá, že vrchol musí být už na dosah. Světla čelovek rychlejších lezců však svědčí o opaku. Sirné výpary prosycují řídký vzduch a ujišťují nás, že šplháme na nejvyšší AKTIVNÍ vulkán na světě. Kolem šesté hodiny ranní začíná ta pravá podívaná. Svítá a paprsky slunce postupně nasvětlují části ledovce. Vycházející slunce také nasvětluje vulkán z opačné strany, než kterou jdeme, a v krajině je tak vidět jeho obrovský stín zrcadlící se na mracích. Připadáte si jako v letadle, nad mraky vyčuhují ty nejvyšší vulkány Ilinizas, Cayambe a Antisana, sem tam vykoukne krajina pod nimi. Jsme u skalního útesu Yanasacha, který je dobře viditelný z velké dálky a dává ledovcové čepici Cotopaxí typický ráz. Svah před námi je ještě kolmější než doposud. Ledovec se stává více členitým, míjíme spadený kvádr ledovce posetý rampouchy.
Šplháme těsně pod vrcholem, již delší dobu jsme navázaní a lezeme v těsném závěsu za průvodcem usilovně hecujícím a tahajícím turistu, který plete nohama a div, že každou chvíli nezkolabuje. Snažíme se dát si od nich odstup, aby nás případně nesmetli. Není to jednoduché, protože stát delší dobu v zimě v nadmořské výšce 5700mnm moc dobře nejde a není ani možné je předejít. Přichází závěrečné nejkolmější stoupání, vracející se trojice z vrcholu nám sděluje, že to skutečně stojí za to a po chvíli se o tom sami přesvědčujeme.
Po sedmi hodinách dobýváme vrchol. Slunce nás pomalu rozmrazuje a skýtají se nám neuvěřitelné výhledy do dálek a na kráter Cotopaxí. Kráter má hloubku okolo 100m. Jeho okraj lemuje sněhová čepice. Úspěšný výstup zapíjíme slivovicí, fotíme o 106, kluci vytahují českou vlajku, následuje další focení, filmování a hurá dolů.
Se sluncem se výrazně otepluje a nám se jde o něco veseleji. Teprve teď dobře vidíme, kudy všude jsme šli, a svahy se nám zdají ještě kolmější než v noci. První hodinu cesty dolů si plně vychutnáváme, zastavujeme na focení, odpočíváme a sluníme se na rovníkovém slunci. Poté se sestup stává náročným. Projevuje se celková únava, slunce už nehřeje, nýbrž smaží, sníh roztává a lepí se na mačky. Přestože je refugio na dohled a Rosťa soudí, že za dvacet minut jsme tam, trvá cesta ještě nejméně hodinu a půl. V půl dvanácté si dáváme čaj, teplou polévku Vitana ze zásob kluků a relaxujeme. Nálada po dosažení vrcholu je výborná, avšak únava nás utlumuje. Pomalu se balíme, scházíme na parkoviště a rozhrkaným Chevroletem se vracíme zpět k Panamericaně. V autobuse díky probdělé noci ihned usínáme s blaženým pocitem, že jsme to dokázali, Kamča navíc v den svých narozenin!
22.1.2006
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Olina Olina | E-mail | 23. ledna 2006 v 1:15 | Reagovat

Tak to gratulujeme!!! Jak k výstupu, tak k narozeninám Kamči!

O & F

2 severomoravaci severomoravaci | 23. ledna 2006 v 5:29 | Reagovat

martin, tak to vubec nebylo, celou cestu jsme te tahali za usiska az nahoru nebyt nasi slivovice tak se svym amaretem bys daleko nedosel

3 Olda Jelda Olda Jelda | E-mail | 23. ledna 2006 v 17:09 | Reagovat

TAK PŘEDEVŠÍM VELKOU GRATULACI KAMILE K NAROZENINÁM A VĚŘÍM, ŽE JSI JÍ, MATES, CESTOU ANI KYTKU NEUTRHNUL! JINAK TO MUSELA BÝT NÁDHERA, AŽ ČLOVĚKA MRZÍ, ŽE U TOHO NEBYL. ALE NEKLADU SI VELKÉ CÍLE - JÁ BYL ZASE NA BĚŽKÁCH PŘES POLE VE ŠLAPANICÍCH A TO JE PO OPERACI TAKÉ SLUŠNÝ VÝKON NE...?

4 Los Checos Los Checos | 23. ledna 2006 v 19:43 | Reagovat

komentar od severomoravaku je lez, slivovicu vytahli az nahore a kdyby nebylo amareta tak by to nedopadlo. Nebyt toho jejich Diuralu a jinych fetu, tak by to nedal zadny z nich. Snazili se nas tim diuralem vyautovat a totalne odvodnit, ale presto jsme to dali...no, co vic dodat :o))))

5 ivča ivča | E-mail | 24. ledna 2006 v 11:29 | Reagovat

Gratulujem!!! Ste úžasní!!! Perfektní!!! Všetko najlepšie aj Kami k narodkám. Dúfam, že ste si hore na nás úbohých stredoeurópanov spomenuli:-)A lyžovačka cez víkend na Krížnej vo víchrici bola tiež adrenalínom...

6 Katka Katka | E-mail | 24. ledna 2006 v 16:28 | Reagovat

To je úžasný výkon:-) a nádherné fotky.

Opravdu vám to závidím!

Kamčo, i já Ti přeji všechno nejlepší k narozeninám.

Mějte se krásně. Katka

7 rodina zkušeného Himalájce St.Mikyho rodina zkušeného Himalájce St.Mikyho | 24. ledna 2006 v 18:57 | Reagovat

Myslíme,že bez té slivovice by to určitě nedali...a s amaretem v puse by se přilepili k prvnímu rampouchu a byli by tam doteď.

A teď vážně, všem Vám blahopřejeme k úspěšnému dosažení vrcholu (doufáme, že ne v základním táboře...).Jste dobří a těšíme se na Váš návrat domů.

Zdravíme a  přejeme štěstí.

8 Dáša Dáša | 25. ledna 2006 v 12:08 | Reagovat

no to je teda mazec! pripojuju se k zastupu gratulantu.

Jinak jste hrozní grafomani, vubec to tu nestihame cist...

9 mikeš mikeš | 26. ledna 2006 v 22:33 | Reagovat

Taky gratuluju k výstupu.Hlavně že jste všichni v pořádku.Šťastný návrat domů

10 Dita Dita | 27. ledna 2006 v 10:17 | Reagovat

gratuluji a už se těším na Váš šťastný návrat domů.

11 Pepa Jicin Pepa Jicin | 3. února 2006 v 16:51 | Reagovat

Gratulju

at to vypada jak chce P.K. asi bude jednim z mala kdo to nedal:))

Kamce vse nej,myslim ze krasnejsi darek sis nemohla doprat.

12 Phildos Phildos | E-mail | 10. února 2006 v 16:10 | Reagovat

Super, moc pěkné!!! A být váma, tak domů nejezdím, není tu moc o co stát:)

13 Bára Bára | 13. února 2006 v 17:15 | Reagovat

Teda kamarádi, nejen že gratulujeme, ale především tiše, leč o to usilovněji, závidíme!!! Kam se hrabou naše lyžařské Jizerky, Šumavy, České lesy,... Ať se vám daří pořád fajn, užívejte a opatrujte se!

14 lenka lenka | E-mail | 23. února 2006 v 13:16 | Reagovat

No tak to je tedy vykon a prima darek k narozeninam. Nestacila by priste jen bonboniera:o)))) Gratuluji. Fotky jsou uzasne, to musel byt neuveritelny zazitek.

15 danica danica | E-mail | 26. ledna 2007 v 13:33 | Reagovat

gratulujem k vystupu, my sme sa dostali po prvu chatu nad parkoviskom, bez pripravy na riedky vzduch, bolo to neuveritelne fyzicky namahave. klobuk dolu kazdemu gringovi, ktory sa odhodla a zatne zuby.

16 under under | E-mail | Web | 1. září 2009 v 1:28 | Reagovat

simple; http://stampnbeauty.com/ zimulti; http://shaggyshairsalon.com/ 10mg nolvadex; http://helpbirgit.org/ accutane success; http://stlmargarita.com/ female ingestion of viagra; http://honghia.net/ accutane generic; http://northfrompatagonia.com/ order levaquin; http://123rkcf.com/ cymbalta withdrawal symptom; http://jolieblanche.com/ buy propecia from;

17 nose nose | E-mail | Web | 1. září 2009 v 4:11 | Reagovat

grand; http://stampnbeauty.com/ rimoslim; http://bisleynightshift.com/ levitra viagra; http://rustynutscycles.com/ zoloft effects; http://theweddingdancersite.com/ tamiflu and bird flu; http://3crharariradio.com/ cofatrim forte; http://beverleyvaughan.com/ levitra and viagra; http://awningny.com/ retin-a; http://123rkcf.com/ cymbalta nausea; http://jolieblanche.com/ cheap propecia 5mg;

18 mine mine | E-mail | Web | 1. září 2009 v 6:54 | Reagovat

mount; http://fjorlich.com/ accutane labeling; http://tehflyer.org/ buy no online prescription tamiflu; http://movingaircable.com/ doxycycline; http://theweddingdancersite.com/ tamiflu cost; http://channellettersnewyork.com/ viagra brand buy;

19 depend depend | E-mail | Web | 1. září 2009 v 20:52 | Reagovat

method; http://burfieldwisemanfarms.com/ order levitra; http://tehflyer.org/ tamiflu online; http://maptrailer.com/ doxycycline; http://stlmargarita.com/ female uk viagra; http://walkercountydemocrats.com/ buy tamiflu without prescription; http://swakrith.com/ cytotechnology schools; http://beevenomplus.com/ viagra levitra; http://channellettersnewyork.com/ viagra;

20 figure figure | E-mail | Web | 2. září 2009 v 1:47 | Reagovat

subtract; http://awningnewyork.com/ cheap celexa; http://tehflyer.org/ tamiflu; http://mvhumanesociety.org/ clomid; http://stlmargarita.com/ female viagra 30 pills; http://awningny.com/ retin-a;

21 rail rail | E-mail | Web | 3. září 2009 v 7:03 | Reagovat

mine; http://stampnbeauty.com/ zimulti; http://burfieldwisemanfarms.com/ levitra cialis; http://tehflyer.org/ donald rumsfeld tamiflu; http://awningnewyork.com/ celexa feliz information; http://neonnewyork.com/ clomid pregnant; http://dictaduranuncamas.org/ cheapest secure delivery cialis uk; http://lange-ag.com/ propecia; http://eokul1.info/ cialis;

22 year year | E-mail | Web | 3. září 2009 v 13:21 | Reagovat

caught; http://tehflyer.org/ buy tamiflu; http://mvhumanesociety.org/ clomid; http://honghia.net/ accutane lawsuit ohio; http://lange-ag.com/ propecia; http://northfrompatagonia.com/ levaquin;

23 black black | E-mail | Web | 3. září 2009 v 16:35 | Reagovat

reach; http://fjorlich.com/ accutane after before picture; http://photoauctions.info/ zoloft; http://metaphysicaltherapies.net/ Vibrox; http://integrityassessments.com/ loss propecia; http://signmanhattan.com/ buy nolvadex; http://stfrancismissionrec.org/ acomplia release date; http://lange-ag.com/ propecia online without prescription; http://datacrap.com/ cialis;

24 held held | E-mail | Web | 3. září 2009 v 19:51 | Reagovat

correct; http://lapetiteprincesse.com/ baldness propecia; http://shaggyshairsalon.com/ nolvadex republika.pl republika.pl site; http://stlmargarita.com/ cheap female viagra; http://fishabits.com/ accutane and ibd; http://theweddingdancersite.com/ tamiflu; http://lange-ag.com/ propecia cheap usa; http://datacrap.com/ cheap cialis; http://awningny.com/ retin a micro for rosacea;

25 rope rope | E-mail | Web | 4. září 2009 v 13:31 | Reagovat

product; http://fjorlich.com/ accutane effects long side term; http://tehflyer.org/ primetime tamiflu; http://awningbrooklyn.com/ diflucan and infant; http://dictaduranuncamas.org/ cialis forum; http://mrtshirtman.com/ doxycycline; http://e-okul1.info/ cialis super active 10 pills; http://craft-africa.com/ buy viagra now; http://eokul1.info/ order cialis; http://mtoliveyakima.org/ cheap doxycycline;

26 segment segment | E-mail | Web | 4. září 2009 v 16:52 | Reagovat

station; http://mac-quarterhorses.com/ cheap propecia; http://awningnewyork.com/ celapram; http://paokkalamaria.com/ lasix 60 mg; http://beevenomplus.com/ 2003 cyalis levitra market sales viagra; http://mtoliveyakima.org/ doxycycline for dog;

27 self self | E-mail | Web | 6. září 2009 v 0:45 | Reagovat

cloud; http://naltrexoneinjection.com cigarettes; http://nadita.net gitanes; http://niche-street.com buy cheap gitanes;

28 duck duck | E-mail | Web | 6. září 2009 v 18:04 | Reagovat

market; http://naltrexoneinjection.com cigarette; http://nadita.net buy cigarettes; http://niche-street.com peter stuyvesant;

29 hear hear | E-mail | Web | 7. září 2009 v 13:27 | Reagovat

fill; http://naltrexoneinjection.com cigarettes; http://nadita.net davidoff; http://niche-street.com viceroy cigarette;

30 tall tall | E-mail | Web | 7. září 2009 v 16:46 | Reagovat

among; http://naltrexoneinjection.com cigarettes; http://nadita.net fortuna; http://niche-street.com yves saint laurent;

31 coach outlet coach outlet | E-mail | Web | 26. května 2011 v 8:06 | Reagovat

This topic was really educational and nicely written. I approach to do some additional exploration on this. Gives thanks for sharing this timely data. We require additional like this

32 coach outlet online coach outlet online | E-mail | Web | 26. května 2011 v 8:06 | Reagovat

Your work is very good and I appreciate you and hoping for some more informative posts.

33 coach outlet canada coach outlet canada | E-mail | Web | 26. května 2011 v 8:06 | Reagovat

Words have a magical power. They can bring either the greatest happiness or deepest despair; can transfer knowledge from teacher to students words enable the orator to sway his audience and dictate its decisions.Just like your post,excellent!

34 Catsnamesdip Catsnamesdip | E-mail | Web | 16. ledna 2017 v 21:48 | Reagovat

Jak pojmenovat kote? Nasla zde je kompletni seznam (black and white cat names) http://allcatsnames.com/black-and-white-cat-names jmen pro kocky.

35 mamaeka mamaeka | E-mail | Web | 3. března 2017 v 23:23 | Reagovat

Pilihan game android semakin banyak. Apalagi setelah kesuksesan android masuk ke pasar gadget di dunia, banyak developers game yang berbondong-bondong masuk ke dunia android. Berlomba menciptakan game yang populer sehingga banyak yang mendownloadnya. Dari beragam game yang telah disediakan di market android, akan dibahas beberapa game menarik dari genre arcade.Game arcade berikut dipilih berdasarkan pertimbangan banyaknya download dari market android. SehinggaВ  jelas sekali kepopulerannya telah terbukti untuk bisa anda mainkan.1. PaperToss, mudahnya game ini menyuruh anda untuk melempar gumpalan kertas bekas ke dalam tong sampah. Anda harus menggunakan kipas angin yang disediakan untuk membantu kertasnya sampai di tong sampah yang dimaksud. Terlihat mudah? Coba anda mainkan sendiri. Jumlah instal sampai 50.000.000 dan reviews untuk game ini sampai 130.900. <a href="http://mamaeka.com/4-pilihan-game-populer-android-arcade/">4 Pilihan Game Populer Android Arcade </a>

36 Richardlib Richardlib | E-mail | Web | 14. května 2017 v 23:20 | Reagovat

Сайт не указываем дабы не сочли за спам. Просто свяжитесь с нами и узнайте подробности либо запросите живую презентацию или встречу.

Связь с нами:
наш сайт - напишите нам, мы отправим Вам все контакты.
icq - 248923748
Скайп - maksimovgenya

Самый крупнейший клуб путешественников на планете с 2 миллионами членов клуба, единственная комерческая компания удостоенная 24 Оскар в туризме, VIP туристическая комерческая компания 2016 года на планете по версии World Travel Awards, фирма входящая в ТОП-25 из 100 лучших в мире фирм в рейтинге Global 100 Direct Selling News на 2017 год, занимающихся прямыми продажами. Продолжает свою деятельность на территории России и развивает страны СНГ и предлагает Для Вас:

Для Вас доступны эксклюзивные, гарантированно самые лучшие предложения на:
* туры все включено в любой части мира
* путешествия и морские круизы
* авиа перелеты любых авиакомпаний и из любых аэропортов мира
* гостиницы в какой угодно части мира
На все услуги Вы имеете три гарантии лучших цен.

Многие из Вас не раз лицезрели рекламу различных туристических сервисов, которые одни будто сканируют доступные отели и предлагают для нас низкую цену на отели и гостиницы по примеру Trivaga, а совершенно некоторые одинаковые сервисы ищут Вам доступные авиа перелеты по будто бы самой низкой цене, по типу Skyscanner либо Aviasales. Но никто из из них не говорит о гарантиях, ведь рынок туризма и авиаперелетов изменчив и расценка может меняться каждую секунду. Риторический вопрос, а Вам вернутся Ваши наличные от Вашей переплаченой платы за авиаперелет либо за гостиницу либо отель если все таки плата окажется не самый лучший? И согласитесь это крайне не удобно пользоваться различными сервисами для составления или поиска себе авиа билета либо заказа хостела, гостиницы и уж тем более для поиска для себя и своей семье и друзьям подходящего тура либо отдыха. Наш непревзойденный интернациональный клуб путешественников предлагает для Вас исключительный сервис, в котором Вы можете забыть о всех существующих неудобных сервисах по поиску авиаперелетов, отелей и гостиниц, круизов,  и всего списка туристических возможностей, все же вся мировая туристическая база находится у Вас под рукой, 24 часа, круглогодично. Какой угодно самолет, любой отель, Эрмитаж, любые сафари, любые развлечения. Для нас это доступно в любое комфортное время по гарантированно низкой цене.

Какая из туристических компаний либо авиакасс готова предложить для всех нижеследующее?
* Если кто то найдет всякий авиа перелет ниже чем у нас, то возьмет 150 процентов от разницы в течение рабочего дня
* Если кто то найдет какую угодно гостиницу, любой на выбор отель,  любой хостел меньше чем у нас, то возьмете 150 % от разницы в течение рабочего дня
* Если после покупки Вашего авиа перелета и до момента Вашего  регистрирования на рейс  стоимость на авиаперелет изменилась в меньшую сторону (независимо от бронирования, к примеру неделя) то Ваш авиаперелет перебранируется по более низкой цене, а разницу возьмете в течение суток
* Если кто то найдет схожий нашему тур "все включено" во всякой комерческой компании нашей планеты дешевле чем у нас, то мы данный тур Вам дадим бесплатно

При этом нашим членам по их желанию советуется начать свой персональный турбизнес в течение короткого времени, до одного дня, это:
* открыть свою коммерческую туристическую фирму
* продвигать интересы корпорации в своем городе либо в любом интересующем Вас месте с заработком на много  выше среднего
* для любителей MLM бизнеса прекрасная вероятность открыть свою бинарную команду
* для любителей либо ценителей командного бизнеса (от 2 до ... человек) совершенная вероятность открыть свой турбизнес в различных городах

Доход при бизнес пакете начинается от 1500 USD$ / месяц. Верхней планки заработной платы нет.

В начале Мы учим и развиваем Вам открыть Ваш туристический бизнес и Ваши структуры.

Цена за за франшизу (патента, пакет документов и т.д.) чисто незначительная, одноразовая и пожизненная. Окупаемость с одного компаньона в Вашей команде.
Ваш турбизнес достается к Вашим детям.

А самое основное, что Вы входите в нашу семью из двух миллионов состоятельных и позитивных людей с нашей планеты и из различных областей бизнеса.

Мы официально действует в 30 странах мира, а так же развиваемся в Узбекистане (Самарканд), Армении (Ереван), Беларусь (Минск), Азербайджане (Баку), Киргизии (Бишкек), Грузии (Тбилиси), Молдавии (Кишинев), Казахстане (Астана), России (Москва), Приднестровье (Тирасполь), Украине (Одесса, Киев), Таджикистане (Душанбе).

37 DanielSak DanielSak | E-mail | Web | 7. června 2017 v 11:16 | Reagovat

<a href=http://www.fenomfit.dreamhosters.com/?page_id=8>essay writers</a>

38 RichardGhval RichardGhval | E-mail | Web | 27. června 2017 v 3:31 | Reagovat

Пройти профессиональный тест
Узнайте, что именно вам нужно улучшить в себе, чтобы стать более эффектным!
Найдите причину. Наш консультант поможет вам в этом.
http://test-osa.org/

39 AnnetTum AnnetTum | E-mail | Web | 27. července 2017 v 3:44 | Reagovat

Get instant delivered access to <a href=http://7e7.pw/race.html>our exclusive library</a> of one-on-one training courses, tutorials in HD video and the same software used by the top traders all over the world.

40 GarryAccen GarryAccen | E-mail | Web | 8. dubna 2018 v 5:36 | Reagovat

Современные жилые дома стали намного полезнее и красивее, благодаря застекленным балконам. В настоящее время вместо пластиковых рам можно использовать алюминиевые профили. Подробнее читайте на сайте <a href=http://montazhnik02.ru>montazhnik02.ru</a>

41 Dustinbit Dustinbit | E-mail | Web | 11. dubna 2018 v 9:30 | Reagovat

Взбить творог блендером, добавить 100 грамм сметаны. Должна получиться гладкая смесь без комков. Читайте об этом подробнее на сайте <a href=http://zonakulinara.ru>zonakulinara.ru</a>

42 Aaronreamn Aaronreamn | E-mail | Web | 16. dubna 2018 v 6:07 | Reagovat

Отличные строительные советы здесь <a href=http://akvakraska.ru/>akvakraska.ru</a>

43 Stanleyblova Stanleyblova | E-mail | Web | 16. dubna 2018 v 23:04 | Reagovat

Для того, чтобы провести отпуск в Греции, следует получить соответствующую документацию, подробнее читайте на сайте <a href=http://gturs.com>gturs.com</a>

44 Michaelbendy Michaelbendy | E-mail | Web | 6. května 2018 v 2:02 | Reagovat

Самые свежие новости Астрахани. Читайте об этом подробнее на сайте <a href=https://astrakhan.net>astrakhan.net</a>

45 Jamesnappy Jamesnappy | E-mail | Web | 6. května 2018 v 21:38 | Reagovat

Последние женские новости здесь <a href=http://delodom.com/>delodom.com</a>

46 MichaelHoash MichaelHoash | E-mail | Web | 12. května 2018 v 13:54 | Reagovat

Новости медицины тут <a href=http://griskomed.ru/>griskomed.ru</a>

47 CharlesMAINK CharlesMAINK | E-mail | Web | 12. května 2018 v 15:22 | Reagovat

Модные женские советы здесь <a href=http://dicask.ru/>dicask.ru</a>

48 ChesterBip ChesterBip | E-mail | Web | 13. května 2018 v 3:53 | Reagovat

Новости строительного мира тут <a href=http://lakkk.com/>lakkk.com</a>

49 Jasonpaw Jasonpaw | E-mail | Web | 13. května 2018 v 5:16 | Reagovat

Последние женские секретики здесь <a href=http://www.foto-volos.ru/>www.foto-volos.ru</a>

50 JimmySauby JimmySauby | E-mail | Web | 13. května 2018 v 14:02 | Reagovat

Последние автомобильные новости здесь <a href=http://drivim.ru/>drivim.ru</a>

51 Billywrilt Billywrilt | E-mail | Web | 13. května 2018 v 22:25 | Reagovat

Новости компьютерного мира тут <a href=http://rebenokboleet.ru/>rebenokboleet.ru</a>

52 Jasondus Jasondus | E-mail | Web | 14. května 2018 v 22:43 | Reagovat

Последние новости здесь <a href=http://kfaktiv.ru/>kfaktiv.ru</a>

53 Jefferycon Jefferycon | E-mail | Web | 17. května 2018 v 5:06 | Reagovat

Последнии новости армении читайте на сайте <a href=http://hayastannews.com>hayastannews.com</a>

54 Richardvet Richardvet | E-mail | Web | 21. května 2018 v 3:54 | Reagovat

<a href="https://syndication.dynsrvwer.com/splash.php?idzone=3001092&return_url=" target="_blank">Click Here!</a>

55 WilliamBlisM WilliamBlisM | E-mail | Web | 22. května 2018 v 15:54 | Reagovat

Отличный строительный портал здесь <a href=https://vystroim.com/>vystroim.com</a>

56 HarryacipT HarryacipT | E-mail | Web | 23. května 2018 v 22:18 | Reagovat

Строительные советы здесь <a href=http://nfmuh.ru/>nfmuh.ru</a>

57 RafaelUsano RafaelUsano | E-mail | Web | 24. května 2018 v 5:33 | Reagovat

Популярные женские новости тут <a href=http://laform.ru/>laform.ru</a>

58 HassanElerb HassanElerb | E-mail | Web | 29. května 2018 v 4:57 | Reagovat

Последние строительные новости здесь <a href=http://vipvozduh.ru/>vipvozduh.ru</a>

59 Chestermar Chestermar | E-mail | Web | 1. června 2018 v 5:51 | Reagovat

Достаточно непростой задачей поисковой оптимизации является продвижение корпоративного сайта. Качественное продвижение в Яндексе или Гугле поможет повысить посещаемость корпоративного сайта. Подробнее читайте на сайте <a href=http://gdefile.ru>gdefile.ru</a>

60 RobertActig RobertActig | E-mail | Web | 4. srpna 2018 v 7:10 | Reagovat

http://render.ru/user/info.php?user_id=192281

Дадим Вам декоративные железобетонные заборы которые будут служить для вас 30 лет и более. Все работы готовы сделать под ключ без переплат и потери времени. Уже после создания заказа Ваш новый забор будет стоять у вас уже через 5 дней. Без новых взносов и скрытых платежей, что обсудили - цена будет без изменений. Данные предложения гарантирую стажем работы с 2005 года, с этого времени мы только развиваемся благодаря положительным рекомендациям наших клиентов.

61 Brettrep Brettrep | E-mail | Web | 8. srpna 2018 v 5:14 | Reagovat

wh0cd1024270 <a href=http://albuterolcheapdelivery.us.com/>albuterol without prescription</a>

62 Aaronfefly Aaronfefly | E-mail | Web | 19. srpna 2018 v 0:29 | Reagovat

wh0cd1024270 <a href=http://wellbutrinmedicaid.us.org/>wellbutrin</a>

63 KennethVaf KennethVaf | E-mail | Web | 20. srpna 2018 v 10:06 | Reagovat

wh0cd1024270 <a href=http://albuterolcheapdelivery.us.com/>albuterol</a>

64 KennethVaf KennethVaf | E-mail | Web | 28. srpna 2018 v 2:17 | Reagovat

wh0cd1024270 <a href=http://abilifycheap.us.com/>Cymbalta Abilify</a>

65 KennethVaf KennethVaf | E-mail | Web | 29. srpna 2018 v 23:24 | Reagovat

wh0cd1024270 <a href=http://buyerythromycin.us.org/>buy erythromycin</a>

66 Williamloani Williamloani | E-mail | Web | 30. srpna 2018 v 6:02 | Reagovat

Ученые из Аризонского университета и Норвежского университета наук о жизни исследовали бактерии, обитающие в кишечнике медоносных пчел., подробнее об этом читайте на сайте <a href=http://dom-lady.ru>dom-lady.ru</a>

67 Rhync Rhync | E-mail | Web | 9. září 2018 v 6:00 | Reagovat

В нашей фирме диагностирует скважины, производит Насосы для канализации в частном доме.

В нашей фирме  для вас естьв продажу(услуги) КАНАЛИЗАЦИОННЫЕ ДРОБИЛКИ, Емкости пожарные, топливные, химические, для пищевой промышленности, для питьевой воды, для кислот и т.д., Лопастные мешалки, Система механического обезвоживания осадка (мешочного типа), Контрольные колодцы, Дренажный блок инфильтрационный (БИЗ), Фильтры напорные и самотечные (ФОВ, ФИП, ФСУ), ОДЪЕМНЫЕ УСТРОЙСТВА И МЕТАЛЛОКОНСТРУКЦИИ Шнековые питатели, ВОДООЧИСТНОЕ ОБОРУДОВАНИЕ Комплексы реагентного хозяйства (КРХ), ПОДЪЕМНЫЕ УСТРОЙСТВА И МЕТАЛЛОКОНСТРУКЦИИ Нестандартные металлоконструкции, ОЧИСТКА ЛИВНЕВЫХ СТОЧНЫХ ВОД Песколовки тангенциальные, НАСОСНОЕ И КОМПРЕССОРНОЕ ОБОРУДОВАНИЕ (Грунфос, КСБ, Вило, КИТ, Взлёт, ТВП) Канализационный насос сухой установки, ВОДОПОДГОТОВКУ Озонаторы и хлотаторы, а также все для автомойки Система очистки воды для автомоек.

У нас вы найдете ЛОС, а также Смотровые колодцы, мы можем  произвести Монтаж насоса и настройка автоматики. Бурение артезианских скважин, Геологическое изучение недр, Обслуживание систем водоснабжения.

Телеметрия скважин  - <a href=https://migram.ru> Автономная канализация</a>

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama